понеділок, 22 травня 2017 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття. День було проголошено з метою підвищення поінформованості людей планети стосовно питань збереження біорізноманіття на честь прийняття 22 травня 1992 року тексту Конвенції про біорізноманіття.
            Слід також зазначити, що період з 2011 по 2020 роки Генеральною асамблеєю ООН проголошено Декадою ООН з біорізноманіття. Головною ціллю декади є сприяння реалізації Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки та Цільових задач Айті, прийнятих під час Десятої наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття (м. Нагоя, Японія, 2010).
           Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття - «Біорізноманіття островів» - обрана на знак того, що 2014 рік визначений Організацією Об’єднаних Націй Міжнародним роком малих острівних країн, що розвиваються. Острови зі своїми прибережними морськими акваторіями являють собою унікальні екосистеми, складовими  яких здебільшого є ендемічні види рослин і тварин, які не зустрічаються більше ніде на Землі. Ці екосистеми є наслідком унікальної еволюційної історії і відносяться до категорії невідновних цінностей та мають ключове значення для умов життя, економіки, благополуччя і культурної ідентифікації 600 мільйонів жителів островів, які становлять десяту частину населення планети.
            Біорізноманіття – основа життя на Землі та добробуту людини. Незбалансоване ведення сільського господарства призводить до втрати цінних природних екосистем:  лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів тварин і рослин, та до виникнення глобальних проблем, таких як голод та захворювання. Біорізноманіття є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації, і рівень її стосунків з ним є показником духовності цієї нації.

Немає коментарів:

Дописати коментар